Tomas Vitkauskas, asmeninis finansų patarėjas, lektorius, būsto paskolų ir draudimų konsultantas. Artėjantys nauji metai daugeliui asocijuojasi su naujais tikslais, iššūkiais ir įpročių keitimu. Dažnai šie tikslai būna susiję su finansine laisve ar didesniu uždarbiu. Norint pasiekti efektyvių rezultatų, apie savo 2025-ųjų metų biudžetą reikėtų pradėti galvoti jau dabar. Finansinė sėkmė retai būna atsitiktinė. Dažniausiai tai yra nuolatinio pinigų planavimo ir taupymo rezultatas. Jei dar nepradėjote to daryti – naujieji metai yra puiki proga pradėti.
Tomas Vitkauskas
Tomas Vitkauskas, asmeninis finansų patarėjas, lektorius, būsto paskolų ir draudimų konsultantas.

Artėjantys nauji metai daugeliui asocijuojasi su naujais tikslais, iššūkiais ir įpročių keitimu. Dažnai šie tikslai būna susiję su finansine laisve ar didesniu uždarbiu. Norint pasiekti efektyvių rezultatų, apie savo 2025-ųjų metų biudžetą reikėtų pradėti galvoti jau dabar.

Finansinė sėkmė retai būna atsitiktinė. Dažniausiai tai yra nuolatinio pinigų planavimo ir taupymo rezultatas. Jei dar nepradėjote to daryti – naujieji metai yra puiki proga pradėti.

Ar apsimoka keisti įpročius?

Visų pirma, artėjant naujiesiems metams, rekomenduojama įvertinti savo dabartines galimybes ir susidaryti pinigų ,,atsidėjimo / taupymo ar ilgalaikio investavimo“ planą – kiek procentų pajamų planuojate atsidėti būtent sau kiekvieną mėnesį.

Išsikelkite realistiškus tikslus, kad nereikėtų atsisakyti būtinų ar kartais džiuginančių išlaidų. Gautas pajamas geriausia išskaidyti į tris dalis: privalomi mokėjimai (maistas, komunaliniai mokesčiai, transportas), pomėgiai ir pramogos, bei lėšos santaupoms. Naudojant šį metodą, biudžete atsiranda vieta pinigų kaupimui, investavimui, taupymui ir tai ilgainiui tampa įpročiu.

Jei atrodo, kad Jūsų suplanuotame biudžete nebelieka vietos santaupoms, reikėtų peržiūrėti kasdienes išlaidas ir pamąstyti, kokių įpročių galima atsisakyti.

Klasikinis pavyzdys – vietoje kavinių ir restoranų dažniau pasirinikite namuose gamintą maistą, peržiūrėkite naudojamas prekes ir paslaugas (galbūt turite mokamas prenumeratas Netflix, AppleTv ar kt., nenaudojamas paslaugas, kurios ,,valgo“ Jūsų pinigus).

Kontroliuokite išlaidas

Nors apsipirkinėjimas daugeliui teikia malonumą, ypač prieš šventes, svarbu nepamiršti ilgalaikių finansinių tikslų, tokių kaip skolų grąžinimas, taupymas netikėtiems atvejams arba pinigų kaupimas ateičiai. Tai turi būti prioritetas prieš įvairius pasiūlymus, nuolaidas ir kitus trumpalaikius malonumus.

Primename, kad šventinis laikotarpis gali būti finansiškai sudėtingas, jei nebus laikomasi finansinio planavimo principų. Geriausia būtų šventėms ruoštis iš anksto ir taupyti pinigus dar prieš joms prasidedant. Nepaisant to, ar tai padarėte, ar ne, prieš pirkdami dovanas ir maistą nusistatykite aiškias biudžeto ribas – kiek pinigų planuojate išleisti šventėms. Tai padės apsvarstyti kiekvieną pirkinį ir išvengti neapgalvotų išlaidų.

Jei dar nenaudojate taupomųjų sąskaitų ar elektroninių taupyklių, patariame tai įtraukti į naujų metų planus. Automatinės taupymo priemonės ne tik padeda atsidėti užsibrėžtas sumas, bet ir leidžia stebėti, kiek išlaidų ir kokioms kategorijoms išleidžiate kiekvieną mėnesį. Tokios paslaugos kaip e. taupyklė gali nuo kiekvieno pirkimo automatiškai atidėti nustatytą sumą į taupomąją sąskaitą – išlaidavimas tuomet tampa neatsiejamas nuo taupymo.

Norite išmokti saugiai investuoti ir valdyti savo pinigus? Registruokitės konsultacijai jau dabar https://linktr.ee/Finansudaktaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.