Leidinio politika

Sveiki, mieli skaitytojai! Žodis „politika“ šiais laikais dažnai skamba itin įtartinai. Visgi politika – tik vienas iš mūsų tematinio spektro fragmentų ir net ne pats svarbiausias. „Politika“ šiuo atveju vadiname bendras vertybines ir pasaulėžiūrines nuostatas, kuriomis vadovaujamės ir vadovausimės ateityje.

Mus domina filosofija – giliausia ir plačiausia šio žodžio prasme: kaip žmogaus ir pasaulio būties apmąstymai, teikiantys gaires galimai veiklai. Bet filosofija nėra atsieta nuo konkretesnių būties sričių. Tad rasite čia tiek religinių, tiek kultūrinių, tiek politinių apmąstymų, taip pat – žinių iš mokslo srities, iš kurios ypač išskiriama istorija, kaip tautos ir žmonijos patirčių visuma, taip pat yra gamtos ir laisvalaikio skyreliai.

Mūsų pozicija – tautinis konservatizmas moralės ir kultūros lygmeniu, o socialiniais ir ekonominiais klausimais palaikome kuo platesnę nuomonių įvairovę, diskusijose ieškant geriausių sprendimų.

Mūsų raudonos linijos, kuriomis save išskiriame iš nuomonių gausos, yra:

1. Moralinis reliatyvizmas.

Manome, kad moralė yra viena ir amžina, nors praktiniame gyvenime dažnai kyla klausimų, kaip teisingiau pasielgti. Kartais tenka rinktis mažesnį blogį, siekiant išvengti didesnio. Šiais atvejais esame atviri diskusijai, bet laikomės požiūrio, jog Dekalogas ir Kristaus Kalno pamokslas yra daugiau nei vienos religijos nuosavybė: tai – bendražmogiški principai, tinkami įvairių tikėjimų žmonėms.

2. Hedonizmas ir egoizmas.

Viena didžiausių moralinių problemų yra tai, kad žymi žmonių dalis svarbiausia gyvenimo vertybe renkasi malonumą ir būtent – malonumą sau. Iš čia kyla visos įmanomos ydos.

3. Genderizmas.

Pripažįstame tiktai prigimtinę vyro ir moters kuriamą šeimą, taip pat – šeimą, susietą giminystės ryšiais.

4. Kosmopolitizmas ir globalizmas.

Manome, kad kiekviena tauta – kiek tai įmanoma – turi gyventi savo tėvynėje ir pagal savo norus bei galimybes kurti savo valstybę. Nepritariame ir priešinamės masinės migracijos ir pasaulinės ar kontinentinės centralizacijos procesams.

5. Imperializmas.

Palaikome tautų laisvę savose tėvynėse, tad bet kokia vienos valstybės invazija į istorines kitos valstybės ar tautos žemes, siekiai pajungti kitas tautas savo valdžiai, jų engimas ar naikinimas yra smerktini reiškiniai, kuriems būtina priešintis.

6. Totalitarizmas.

Tikime žmogaus laisve ir vertės galimybe. Todėl mums svetimos bet kokios ideologijos, pagal kurias vienas žmogus taikosi pavergti ar engti kitą.

Savo projekte siekiame telkti įvairių politinių, religinių ir socialinių grupių žmones. Tai nėra nei vienos partijos, nei vienos religinės konfesijos puslapis. Šiandieninio susiskaldymo atmosferoje kviečiame telktis.