Vladimiras Dovdanovas, pedagogikos mokslų daktaras, Oiratų-kalmukų tautos kongreso vicepirmininkas. Beveik prieš dvejus metus Vilniuje sutikau meistrą Faną, praktikavusį Falun Dafa Ciguną (Falunguną) daugelį metų, ir jo kvietimu ėmiausi šios rytietiškos filosofijos ir gimnastikos rūšies. Ją galima apibūdinti šiais penkiais principais: - penkiais energetiniais pratimais; - kardinaliu sveikatos pagerėjimu; - tinkamumu įvairioms amžiaus grupėms; - pritaikomumu šiuolaikiškam gyvenimui; - nemokamu apmokymu.
Vladimiras Dovdanovas (Владимир Довданов), pedagogikos mokslų daktaras, Oiratų-kalmukų tautos kongreso vicepirmininkas.

Beveik prieš dvejus metus Vilniuje sutikau meistrą Faną, praktikavusį Falun Dafa Ciguną (Falunguną) daugelį metų, ir jo kvietimu ėmiausi šios rytietiškos filosofijos ir gimnastikos rūšies. Ją galima apibūdinti šiais penkiais principais:

– penkiais energetiniais pratimais;

– kardinaliu sveikatos pagerėjimu;

– tinkamumu įvairioms amžiaus grupėms;

– pritaikomumu šiuolaikiškam gyvenimui;

– nemokamu apmokymu.

Falunguno užsiėmimai vyksta ramioje aplinkoje ir leidžia visiškai fiziškai atsipalaiduoti. Ateina ramybė, palieka nerimas, neigiami jausmai. Stebėtina, bet per porą mėnesių mane paliko skausmai keliuose, pagerėjo ir dvasinė savijauta.

Namie, Kalmukijoje, neradau laiko tokiems užsiėmimams, laikiau juos nevertais mano dėmesio, labiau užsiėmiau Rytų imtynėmis, bet čia laiko atsirado. Gal nuotolis nuo namų padėjo, bet taip jau įvyko.

Falun Dafa Cigunas – ištisa tiesos, gėrio ir pakantumo filosofija. Šios srovės patriarchas – mokytojas Li Chundži. Man asmeniškai žinomos dešimt jo paskaitų, yra knygų, išverstų į įvairias pasaulio kalbas, įskaitant lietuvių kalbą. Man į rankas pateko vertimas į rusų kalbą.

Falun Dafa Cigunas greitai išpopuliarėjo Kinijoje, o po to – ir visame pasaulyje. Adeptų skaičius siekia šimtus milijonų. Falungunu užsiima įvairių visuomenės sluoksnių atstovai, nežiūrint amžiaus. Pratimus atlikti galima laisvalaikiu namie arba atvirame lauke. Daugelis iš šių praktikų pajuto sveikatos ir gyvenimo pagerėjimą. Žmones traukia užsiėmimų paprastumas, teikiantis vidinę ramybę. Yra ilgesnių, yra ir trumpesnių užsiėmimų, pirmiau – mentalinių nei fizinių.

Falun Dafa mokykla jokių politinių tikslų nepuoselėjo, bet, kaip nutinka totalitarinėse valstybėse, komunistinė Kinijos valdžia įžvelgė čia pavojų ir pradėjo persekioti. Pasipylė užsakomieji straipsniai ir laidos, kur patriarchas ir kiti mokytojai kaltinami nebūtais dalykais. „Nekalčiausias“ iš kaltinimų – kad tai religinė sekta.

Kinijoje Falun Dafa adeptus imta žiauriai persekioti. Daugelis pateko į kalėjimą. Veikla Kinijoje uždrausta. Visgi daugelyje šalių šis judėjimas veikia, įskaitant Lietuvą. Atvyksta mokytojas Li iš Vietnamo ir vadovauja praktikoms Vilniuje.

Čia prieiname prie itin svarbaus aspekto, pagalbos žmonėms, išgyvenantiems humanitarinę problemą, kylančią iš Rusijos diktatoriaus Vladimiro Putino agresijos Ukrainoje. Pasaulis išvydo didžiulį skaičių pabėgėlių iš Ukrainos ir Rusijos, ieškančių prieglobsčio Europoje ir Amerikoje. Ukrainos piliečiai bėga nuo karo, iš Rusijos bėgama nuo mobilizacijos ir drakoniškų įstatymų. Daugybė žmonių išvyko iš tautinių respublikų, persekiojant Rusijos valdžiai.

Humanitarinės Vakarų šalių politikos dėka beveik visiems pabėgėliams pavyko čia rasti prieglobstį. Bet tarp jų pasitaiko daug dvasinių problemų, gresiančių ir fizinei sveikatai.

Bet kokia emigracija – savaime stresinė situacija, žinoma daug atvejų, kai pabėgėliai išgyvena stresą. Pats tai išgyvenau, atkirstas nuo įprasto gyvenimo, nuo savo gimtinės, nuo šeimos ir giminaičių. Iš to kyla depresija ir kitos psichologinės problemos. Žmonės patenka į nepažįstamą aplinką, o dalis patiria ir materialinių problemų. Visas jų gyvenimas, kuo jie rėmėsi, liko toli.

Praktiškai visi rusai, pabėgę į Vakarus, atsinešė imperinius naratyvus. Šiandien matome, kaip jų lyderiai – Navalnaja, Kara-murza, Jašinas ir kiti pseudoliberalai – toliau apgaudinėja ne tik Vakarų politikus, bet ir savo tėvynainius. Ne be to daugelis šių pabėgėlių patiria nervinių priepuolių ir diskomfortą. Tai kyla iš vidinių prieštaravimų. Neįmanoma palikti savoje šalyje grandinių, kai tos grandinės – dvasioje.

Dar sunkesnė – Ukrainos pabėgėlių padėtis, kai bėgama nuo realaus karo. Daugelis prarado artimuosius ir nuosavybę, kas reiškė visišką katastrofą. Čia padėtis – daug sunkesnė nei tarp pabėgėlių iš kitų šalių. Kai kurie emigrantai bando spręsti savo dvasines problemas alkoholiniais gėrimais. Bet tai – ne sprendimas. Vietinė valdžia ir socialinės tarnybos bando jiems padėti, bet problema glūdi kur kas giliau nei atrodo.

Bet grįžkime prie Falun Dafa Ciguno ir kaip ši filosofija bei praktika gali padėti pabėgėliams įveikti savas fobijas ir kitas psichologines problemas. Nacionalinės sporto komisijos medicinos ekspertų grupė 1998 m. įvykdė Kinijoje tyrimą, kaip Falungunas veikia psichinę ir fizinę sveikatą. Anketiniai duomenys iš 12553 žmonių parodė 97.7% apklaustųjų sveikatos pagerėjimą. Tai įkvepia.

Kaip rašyta anksčiau, Falungunas gali grąžinti ne tik fizinę sveikatą, bet – kas dar svarbiau – mentalinę. Reikia tik noro, kantrybės ir siekio tobulėti. Interneto amžiuje Falun Dafa kontaktus rasti nėra sunku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *