Tomas Vitkauskas, asmeninis finansų patarėjas, lektorius, būsto paskolų ir draudimų konsultantas. Dauguma dalykų, susijusių su pensijos kaupimu, Lietuvoje vyksta automatiškai. Kiekvienas dirbantysis, mokantis valstybinio socialinio draudimo įmokas („Sodros“ mokesčius), privalomai dalyvauja pirmojoje pensijų pakopoje. Tai užtikrina, kad kiekvienas darbuotojas jau kauptų tam tikrą sumą savo ateičiai (pensijai). Tačiau pirmoji pakopa yra labiausiai priklausoma nuo politinių sprendimų.
Tomas Vitkauskas
Tomas Vitkauskas, asmeninis finansų patarėjas, lektorius, būsto paskolų ir draudimų konsultantas.

Dauguma dalykų, susijusių su pensijos kaupimu, Lietuvoje vyksta automatiškai. Kiekvienas dirbantysis, mokantis valstybinio socialinio draudimo įmokas („Sodros“ mokesčius), privalomai dalyvauja pirmojoje pensijų pakopoje. Tai užtikrina, kad kiekvienas darbuotojas jau kauptų tam tikrą sumą savo ateičiai (pensijai). Tačiau pirmoji pakopa yra labiausiai priklausoma nuo politinių sprendimų.

Į antrosios pakopos pensijų fondą dirbantieji taip pat yra įtraukiami automatiškai. Kiekvienų metų sausį „Sodra“ įtraukia visus 18–40 metų dirbančius žmones į antrosios pakopos sistemą. Pradėjęs dirbti jaunas žmogus gali atsisakyti šio kaupimo, tačiau kas trejus metus iki 40 metų jam bus pateiktas naujas pasiūlymas pradėti kaupti.

Antros pakopos pensijų fondai yra naudingi, nes dalį atlyginimo automatiškai nukreipia į taupymą, o valstybė prisideda papildoma suma. Pavyzdžiui, 2024 metais šiai pakopai skiriama 3 proc. atlyginimo, o papildomai valstybė prisideda dar 1,5 proc. šalies vidutinio darbo užmokesčio.

Kuo galime pasirūpinti papildomai?

Papildomą apsaugą sau sukurti gali kiekvienas, pasirinkdamas investicinį gyvybės draudimą arba trečiąją pensijų pakopą. Tiek investicinis gyvybės draudimas, tiek trečioji pensijų pakopa – tai savanoriškas investavimo būdas, kai pats nusprendžiate, kiek ir kada norite į ją investuoti. Kadangi pensija gali atrodyti tolima, jauniems žmonėms ši pakopa suteikia didžiausią ilgalaikį potencialą.

Pavyzdžiui, jei 25 metų žmogus į investicinį gyvybės draudimą ar trečią pakopą pradeda investuoti po 100 eurų per mėnesį, per 40 metų gali sukaupti apie 311 tūkst. eurų (iš kurių įmokų suma – 48 tūkst. eurų, vidutinė metinė grąža – 8 proc.). Jei toks pats kaupimas pradedamas 45-erių, suma išėjimo į pensiją dieną siektų apie 55 tūkst. eurų (iš kurių įmokų suma – 24 tūkst. eurų). Šis skirtumas parodo ankstyvo taupymo vertę ir ilgalaikės grąžos galią.

Rūpinimasis finansine ateitimi – stabilumo pagrindas

Lietuvoje vidutinė pensija šiuo metu siekia 44 proc. vidutinio darbo užmokesčio. Valstybinė pensija auga lėtai, todėl pasikliauti vien ja nerekomenduojama. Investuodami į visas pensijų pakopas, senatvėje galime tikėtis 70–80 proc. buvusių pajamų – tokio dydžio pensija padeda išlaikyti orią gyvenimo kokybę.

Aktyviai dalyvauti finansiniuose sprendimuose ir planuoti senatvę verta pradėti kuo anksčiau, nes tai – investicija į jūsų finansinį saugumą ir stabilumą ateityje.

Nelaukite senatvės, pradėkite rūpintis savo pinigais šiandien.

Galite susisiekite su asmeniniu finansų patarėju Tomu Vitkausku telefonu +370 671 63150 arba el. paštu tomasvitkauskas@gmail.com. Tomas mielai padės jums rasti geriausius sprendimus Jūsų finansiniam saugumui ir augimui užtikrinti. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *