Tomas Vitkauskas, asmeninis finansų patarėjas, lektorius, būsto paskolų ir draudimų konsultantas. Susipažinę su EURIBOR, pereiname prie kito, ne ką mažiau svarbaus dalyko – pinigų įdarbinimo. Lietuvos banko gegužę atliktas tyrimas atskleidžia, kad lietuviai dažniausiai kaupia pinigus banko sąskaitose arba grynųjų pavidalu namuose – dar kitaip vadinama „kojine“. Ir jei žmogus bent kiek finansiškai raštingas, jis supranta, kad yra daugybė būdų, kaip ne tik sutaupyti, tačiau ir uždirbti iš savo santaupų.
Tomas Vitkauskas
Tomas Vitkauskas, asmeninis finansų patarėjas, lektorius, būsto paskolų ir draudimų konsultantas.

Susipažinę su EURIBOR, pereiname prie kito, ne ką mažiau svarbaus dalyko – pinigų įdarbinimo. Lietuvos banko gegužę atliktas tyrimas atskleidžia, kad lietuviai dažniausiai kaupia pinigus banko sąskaitose arba grynųjų pavidalu namuose – dar kitaip vadinama „kojine“. Ir jei žmogus bent kiek finansiškai raštingas, jis supranta, kad yra daugybė būdų, kaip ne tik sutaupyti, tačiau ir uždirbti iš savo santaupų.

1. Pinigų kaupimas banko sąskaitose ir indėliuose

Statistiniai duomenys rodo, kad šių metų gegužę Lietuvos gyventojai banko sąskaitose laikė 15,58 mlrd. eurų, o terminuotuosiuose indėliuose – tik 7,22 mlrd. eurų.

Tai tik rodo, kad daugelis žmonių vis dar renkasi laikyti pinigus vienoje vietoje, nesistengdami jų protingai įdarbinti. Nors toks taupymo būdas yra paprastas, laikui bėgant pinigai nuvertėja. Todėl geriau investuoti arba padėti pinigus į indėlį banke, kad jie ne tik išlaikytų savo vertę, bet ir neštų pelną.

2. Kaupimo „kojinėje“, kaupiamojo ir terminuotojo indėlių bei taupomosios sąskaitos skirtumai:

Taupydami pinigus įvairiais būdais, galime pasiekti skirtingus finansinius tikslus. Kaupiant „kojinėje“, t.y. banko sąskaitoje arba namuose, pinigai tiesiog laikomi vienoje vietoje ir nėra įdarbinami. Tai gali būti tinkamas būdas smulkiems kasdieniams pirkiniams, tačiau siekiant aukštesnių finansinių tikslų, verta apsvarstyti kitas galimybes.

3. Indėliai: kaupiamasis ir terminuotasis

Kaupiamasis indėlis leidžia lėšas laikyti iki vienerių metų, jas atsiimant bet kada, tačiau jo palūkanos yra mažesnės ir išmokamos taupymo laikotarpio pabaigoje. Šiuo metu palūkanos siekia apie 1,5 proc.

Terminuotasis indėlis: Pinigus laikome tam tikrą laikotarpį – nuo kelių mėnesių iki kelerių metų. Už tai gauname didesnes palūkanas, kurios gali siekti iki 4.5 proc. metinių palūkanų. Tačiau jei atsiimsime indėlį anksčiau laiko, palūkanų galime visai negauti.

Taupomoji sąskaita

Taupomoji sąskaita: Šiuo metu už joje sukauptus pinigus galima gauti apie 2,25 proc. palūkanų, kurias bankas išmoka kas mėnesį. Nuo indėlių šis taupymo būdas skiriasi tuo, kad į einamąją sąskaitą dalį arba visą sukauptą sumą nemokamai galima pervesti kartą per mėnesį, tačiau kiti pervedimai yra apmokestinami. Tai leidžia lanksčiai valdyti savo pinigus ir juos papildyti bet kada.

4. Indėlių pasirinkimo patarimai

Kuris indėlis – kaupiamasis ar terminuotasis – yra geriausias, priklauso nuo kiekvieno žmogaus poreikių. Kaupiamasis indėlis ar taupomoji sąskaita labiausiai tiks tiems, kurie mėgsta lankstumą. Terminuotasis indėlis bus patogesnis tiems, kurie nori uždirbti per trumpą laiką ir gali tam tikrą laikotarpį neliečiant pinigų išvengti papildomų rūpesčių.

Taip pat primename, kad galima turėti keletą indėlių sutarčių, taip išbandant skirtingus taupymo būdus, tokius kaip P2P platformos, investicinių fondų įsigijimas, akcijų pirkimas ir kt. – svarbiausia atsižvelgti į kiekvieno žmogaus individualius poreikus.

Jei norite sužinoti daugiau apie efektyvius taupymo ir investavimo būdus, susisiekite su asmeniniu finansų patarėju Tomu Vitkausku telefonu +370 671 63150 arba el. paštu tomasvitkausks@gmail.com. Tomas mielai padės jums rasti geriausius sprendimus jūsų finansiniam saugumui ir augimui užtikrinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *